Tip na zápas Liberec – Sparta (Extraliga, 25. 3.)

Luboš Přibyl

Po neúspěšném tipu z prvního utkání mezi Spartou a Libercem se nyní k této sérii vracím sázkou na celkový počet střel na branku. Velmi se mi líbí vypsaná hranice na OVER 59,5 střel v kurzu 1.91.

Liberec – Sparta Praha  (Extraliga ledního hokeje, 25. 3., 17:00)

Po dvou zápasech v Praze se série přesouvá pod Ještěd a spokojenější zatím musí být hráči Sparty, kteří si s sebou na sever Čech vezou polštář v podobě dvou vítězství. Liberec tedy dnes před domácím publikem potřebuje zabrat a zvítězit. Očekávám od něj zvýšenou aktivitu před soupeřovým brankovištěm a větší počet střeleckých pokusů než tomu bylo v prvních dvou zápasech.

Vsadit na OVER 59,5 střel na branku v kurzu 1.91 u Fortuny

Nevím, jestli by kurzová rovina neměla být na vyšší hranici než 59,5. Domácí by měli být mnohem aktivnější a Sparta si svou porci určitě zvládne nastřádat i venku. Pokud se podíváme na statistiky po základní části, byla Sparta s Libercem čtvrtým a pátým nejčastěji střílejícím mužstvem. Sparta vypálila v průměru za 60 minut hry 31,23 střel, Liberec 30,26. Naopak proti Spartě šlo v průměru jen 26,65 střel, zatímco na Liberec 29,13. Bílí tygři ale ve vzájemných duelech ukázali, že umí jít hodně přes. V základní části si po 60 minutách proti Sparťanům připsali 29, 27, 42 a 33 střel.

4/6 vzájemných duelů přinesly OVER

Ano, je to tak. V základní části nešlo ve vzájemných duelech 60 a více střel pouze v posledním utkání, ve kterém do šedesátky chyběla pouze jedna střela. Zbylé tři nabídly 66, 71 a 67. To už jsou slušné přestřelky. V prvním utkání PO to bylo 61 (34 – 27), ve druhém pouze 56 (33 – 23), a vypadá to, že právě z posledního vzájemného duelu bookmakeři vychází. Přitom ten zápas měl potenciál k velkému počtu střeleckých pokusů, vždyt v první třetině bylo k vidění 34 pokusů! Jenže ve zbývajících dvou třetinách na to hráči nenavázali. V první třetině také padlo všech pět branek.

Uvidíme, co přinese dnešní utkání, každopádně oba týmy mají velký ofenzivní potenciál a 1.91 na 60 střel je lahoda.