8 min čtení

MotoGP: Velká cena Japonska 2022Luboš Řepa

Autor
Luboš Řepa

čas 22. 09. 2022Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

95 %

Betano

Betano konečně v České republice ❤️ Vysoké kurzy a spousta skvělých promoakcí❗

Přejít na web

Dramatický dojezd Velké ceny Aragonie zapříčinil, že závěr sezony bude v MotoGP ještě velmi dramatický. Obhájce titulu a současný lídr šampionátu Fabio Quartararo nedokončil závod a náskok v čele tabulky se před druhým Italem Bagnaiou smrskl na pouhých deset bodů. Francouz tak nemá ještě zdaleko nic jistého a v posledních závodech bude muset zabrat. Zvlášť, když jeho jeho největší konkurent dokázal porazit v pěti posledních závodech. Vrátit se na vítěznou vlnu bude mít možnost Quartararo již tento víkend, kdy se jede Grand Prix Japonska.

 • Datum a místo: 25. září 2022, Motegi, Japonsko
 • Největší favorité: Fabio Quartararo , Johann Zarco , Aleix Espargaro
 • Sázkové kanceláře: Po celém světě jsou závody MotoGP velmi populární, kurzy na závody najdete ve všech sázkových kancelářích
 • Poslední VC Japonska 2021: 1. Marc Marquez  2. Fabio Quartararo  3. Andrea Dovizioso
 • Oficiální webové stránky VC Japonska:  https://www.motogp.com/en/event/JAPANVstupní bonus u 22Bet

MotoGP: Velká cena Japonska

Jako spousta jiných okruhů se i ten v Japosnku vynechal během posledních dvou kovidových let z kalendáře Mistrovství světa. Letos se tak na Motegi pojede poprvé od roku 2019. Historicky první Grand Prix Japonska se uskutečnila již v roce 1962. Tehdy se však jelo na pravděpodobně nejznámějším okruhu v Japonsku, tedy v Suzuce, kde se dodnes jezdí závody Formule 1. Od té doby se destinace konání MotoGP měnila ještě dvakrát. Krátce se totiž motycklisté střetávali ve Fudži a od roku 2004 se již japosnký závod pravidelně koná v Motegi. Necelých pět kilometrů dlouhý okruh závodníci věhem nedělního závodu obkrouží čtyřiadvacetkrát a byť se může na první pohled zdát, že je trať poměrně rovinatá, obsahuje několik velmi náročných technických pasáží. Okruh v Motegi disponuje čtrnácti zatáčkami a především prostřední sektor je poměrně náročný. Rekord okruhu drží španělský závodník Jorge Lorenzo. 

Program VC Japonska:

 • 23. 9., 08:05 – první trénink
 • 23. 9., 03:50 – druhý trénink
 • 24. 9., 07:25 – třetí trénink
 • 24. 9., 08:05 – 1. kvalifikace
 • 24. 9., 08:30 – 2. kvalifikace
 • 25. 9., 08:00 – hlavní závod

Na co vsadit?

 • Ačkoli je jasné, že lesk a rychlost francouzského jezdce Fabia Quartararo ze začátku sezony je pryč, troufám si tvrdit, že obhájce titulu je natolik zkušeným jezdcem, že se může vrátit na vítěznou vlnou skutečně rychle. Třeba hned při závodě v Montegi. Poslední dva roky se zde nezávodilo, v roce 2019 však Francouz skončil na druhém místě po dramatickém finiši. To jen ukazuje, že se zdejší tratí rozhodně nemá problém a velmi dobře ji zná. Umístění na stupních vítězů či snad dokonce vítězství by se mu navíc velmi hodilo. Z dříve nesmírně vyoského náskoku na čele šampionátu se stal pouze desetibodový odstup na druhého v pořadí, a to je skutečně velmi málo. Quartararo však disponuje dostatečně kvalitním strojem a závodníma dovednostma, kterého i v této Grand Prix řadí mezi největší favority na vítězství v závodě, což se za slušný kurz rád zahraji.
 • Největším vyzyvatelem francouzského obhájce titulu je v současné chvíli jednozančně Ital Francesco Bagnaia. Ten vyhrál čtyři z posledních pěti závodů a ve Velké ceně Aragonie dojel těsně druhý. Zdá se, že má životní formu a pět závodů před koncem ročníku ještě může pomýšlet na titul. Je však třeba říci, že míra rizika, kterou Ital v posledních závodech zvolil, byla značně vysoká a nejsem si jistý, zda-li se dá udržet dlouhodobě. Jeho šance v Japonsku navíc nezvětšuje ani fakt, že se na tamní trati nikdy neumístil ani na stupních vítězů. Kvalita jeho týmu a současná forma je s největší pravděpodobností dostatečná, aby mohl pomýšlet na umístění na stupních vítězů, jako vítěze závodu bych ho však netipoval.

Kalendář MotoGP 2022

       
   DATUM  VELKÁ CENA  
   6. března 2022  Velká cena Kataru (Lusail)  
   20. března 2022  Velká cena Indonésie (Mandalika)  
   3. dubna 2022  Velká cena Argentiny (Termas de Río Hondo)    
   10. dubna 2022  Velká cena USA (Austin)  
   24. dubna 2022  Velká cena Portugalska (Portimao)  
   1. května 2022  Velká cena Španělska (Jerez)  
   15. května 2022  Velká cena Francie (Le Mans)  
   29. května 2022  Velká cena Itálie (Scarperia)  
   5. června 2022  Velká cena Katalánska (Barcelona)  
   19. června 2022  Velká cena Německa (Hohenstein)  
   26. června 2022  Velká cena Nizozemska (Assen)    
   10. července 2022  Velká cena Finska (Kymi Ring)  
   7. srpna 2022  Velká cena Velké Británie (Silverstone)  
   21. srpna 2022  Velká cena Rakouska (Spielberg)  
   4. září 2022  Velká cena San Marina (Misano)  
   18. září 2022  Velká cena Aragonie (Alcaniz)  
   25. září 2022  Velká cena Japonska (Motegi)  
   2. října 2022  Velká cena Thajska (Buriram)  
   16. října 2022  Velká cena Austrálie (Melbourne)  
   23. října 2022  Velká cena Malajsie (Sepang)  
   6. listopadu 2022  Velká cena Valencie (Valencia)    
       

 

Oficiální kanály MotoGP

Nejlepší a nejrychlejší kanály, na nichž můžete sledovat aktuální informace, výsledky či celkové pořadí MS jezdců či poháru konstruktérů, jsou ty oficiální, a to včetně sociálních sítí, kde se to skvělými momentkami ze závodů jen hemží. Najdete na nich úplně vše, stačí se nimi jenom chvíli proklikávat a hledat.

MotoGP v televizi

V případě, že si nejraději vychutnáváte motocyklové závody přímo na obrazovkách televize, nezbývá vám nic jiného než si zaplatit za sportovní kanály Nova Sport 1 a Nova Sport 2, které vlastní vysílací práva na MotoGP. Některé tréninky či kvalifikace pak můžete zhlédnout také na kanálu Nova Action.

Veškeré potřebné informace, o tom, jak sportovní kanály naladit, zjistíte v našem přehledu sportovních kanálů.

MotoGP online (v sázkových kancelářích)

Ačkoli to stále není standardem, některé podniky MotoGP najdete ke sledování zdarma díky live streamům sázkových kanceláří. Pro sázkaře je rovněž důležité vědět, že na formule 1 si lze vsadit v podstatě u všech našich partnerských sázkových kanceláří, a to i live.

Vstupní bonus u Mostbet

MotoGP live stream

Nejlepší způsob, jak se pokochat závody nejsilnější motocyklové kubatury, jsou live streamy přímo na oficiální stránce MotoGP. Zde se po registraci můžete podívat na všechny závody v ročníku, navíc bez rizika, že by vám prohlížet zahltily reklamy či bez obav z toho, že by vám počítač napadl vir.

Alternativou k placeným přenosům či občasným streamům sázkových kanceláří jsou různé weby, na nichž můžete najít přímý přenos závodu. Jejich nevýhodou ovšem je, že se musíte proklikat právě spoustou reklam a hrozí vám riziko nějakého viru. Zajímavou alternativou může být volně dostupná polská online televize TVP Sport.